Viete klamať za pomoci reči tela?

Viete klamať za pomoci reči tela?

Síce sa v jednej známej pesničke spieva „Kdo si nechce hubu spáliť, musí mlčet nebo chváliť“ ale klamať sa nevypláca. Samozrejme to neplatí obecne pretože niekedy je milosrdné klamstvo oveľa lepšou voľbou ako povedať pravdu. Ma druhej strane aj toho najskúsenejšieho klamára niekedy dokáže zradiť jeho vlastná reč tela. Tá patrí nepochybne k znalostiam ktoré sa nedá len tak naučiť. Chce to tvrdý tréning  a ešte silnejšiu vôľu. Nebudeme vám tu ale nahovárať že to je presne tak a podľa týchto znakov spoznáte klamára ale sú tu isté podobnosti na ktoré si treba dať pozor. A vypilovať si tak šiesty zmysel.  černé plavky.jpg
 
Pohrávanie sa s vlasmibýva neklamným znakom že sa niečo deje. Tým nemáme na mysli že dotyčný má lupiny alebo mastné vlasy ale jednoducho ak na to nemá zrejmý dôvod alebo to nepatrí k jeho zvyklostiam. Je jasné že sa niečo deje a preto by ste mali spozornieť zakaždým keď k tomu dôjde. 
 
Očný kontakt bol a je dôležitý, pretože ak vás niekto neklame nemá predsa dôvod sa vyhýbať kontaktu s vami. A očný kontakt je predsa len dôležitý. Nie nadarmo sa predsa hovorí, že oči sú dvere do duše. Málokto vie ovplyvniť žmurkanie a nie to ešte pohyb zreničiek najme vo vypätej situácií.
 
Zdvihnuté obočie tiež naznačí svoje.Pretože ak nie je dôvod na údiv, nie je ani dôvod na zdvihnuté obočie. Navyše je to jasný signál neúcty k vám, pokiaľ daný človek s vami veľmi nekomunikuje.
 
Podanie ruky je samozrejmosť. V našich končinách je podanie ruky samozrejmosť a slušnosť. Nik kto vám nechová nenávisť a pohŕdanie podanie ruky neodmietne. Aj samotné tvrdenie že on to neuznáva je predzvesťou že niečo s dotyčným nie je v poriadku a treba si na to dať pozor. Pretože ak je preňho taký problém obyčajné podanie ruky, čím vás ešte prekvapí?parodie.jpg
 
Smiechu nie je nikdy dosť, ale netreba to preháňať. Tak ako vám klamár bude skákať do rečí a narúšať chod myšlienok. Tak smiech má ten istý účinok. Navyše ak to robí v spoločnosti a vyvolá tým veselú náladu budete mať pocit že sa nesmeje pretože je to čo hovoríte smiešne. Ale smeje sa spolu s ostatnými z vás.