Úskalia nákupu matracov v kamenných predajniach

Úskalia nákupu matracov v kamenných predajniach

Nakupovanie cez internet dnes nie je už ničím zvláštnym. Pri niektorých typoch tovaru však ešte stále zavítame skôr do kamenných obchodov. Jednými z nich sú napríklad matrace. Pred nákupom si ich radi ohmatáme, prezrieme, niekedy si na nich i poležíme a takto sa nám ten vhodný kúsok vyberie ľahšie. Ak aj vy patríte k zarytým zástupcom nákupu matracov v klasických predajniach, nemyslite si, že táto kúpa má len samé výhody.

Žena v čipkovanej blúzke ležiaca v posteli.jpg

  1. Menší výber a dostupnosť tovaru

Kamenné predajne majú jednu hlavnú nevýhodu, a to že majú limitovaný priestor na skladovanie tovaru. Preto nemôžete očakávať, že v nich nájdete nekonečnú ponuku matracov všetkých rozmerov, farieb a materiálov. Druhým problémom býva i to, že na predajniach sa často nachádzajú len výstavné kúsky, ktoré nie sú určené na predaj. To v praxi znamená, že si vyberiete matrac, následne musíte vyplniť objednávku a čakať. Toto je bežnou praxou pri nákupe matracov, len málokedy natrafíte na to, že sa na predajni nachádza dostatok kúskov v sklade. Problémom je aj to, že čakacia doba neraz presahuje niekoľko mesiacov. No a ak si idete kupovať matrac, tak ho asi potrebujete v súčasnosti, teda nie o pol roka.

  1. Doprava nie ej v cene

No a máme tu ešte jednu prekážku, a to doprava matracov. Ak máte klasické osobné auto, niektoré kúsky prenesiete len ťažko. Napríklad taký matrac z polyuretánovej peny, môžete pokojne zrolovať a napchať do kufra. Ak si však vyberiete matrac s kokosovou doskou, ten prehnúť nesmiete. Predajne si pritom neraz za dopravu účtujú nemalé peniaze. Pri nákupe cez internet je väčšinou doprava matracov zdarma.

Modrá spálňa s manželskou posteľou.jpg

Dá sa to i skombinovať

Niektorí predajcovia prevádzkujú kamenné predajne a aj e-shop. Takto si môžete matrac najprv vybrať na internete alebo naopak v predajni a následne objednať cez eshop. Túto možnosť ponúkajú napríklad i predajne matracov Bratislava Segum.