Urobte si návrh jedálnička

Urobte si návrh jedálnička

Chladnička je miesto, kam radi chodia všetci členovia rodiny. Preto najlepšie miesto na zapisovanie je práve tam. Pripnite magnetkami dva papiere. Na jednom bude nadpis „Na čo mám chuť“. Tam budú členovia rodiny navrhovať, čo by mohlo byť navarené v budúcom týždni.

obchod

Takýmto spôsobom si zabezpečíte, že nebudete musieť premýšľať, čo navariť. Z navrhovaných jedál ľahko vytvoríte jedálny lístok a viete si zapísať potrebné suroviny, ktoré vám doma chýbajú.
Druhý papier bude mať nadpis : „Čo treba dokúpiť“. Tam postupne zapisujte, čo doma dochádza. Dajte túto úlohu aj ostatným členom rodiny. Vezmete posledný orieškový jogurt, zapíšete orieškový jogurt. Varíte a vidíte, že v dóze je už malý zostatok soli, napíšete soľ…

Zoznam nákupu
Aktualizujte ho aj tesne pred nákupom. Pozrite sa na zásoby, prejdite si zoznam, čo budete variť. Nezabudnite pripísať suroviny potrebné na raňajky, desiatu, ovocie, zeleninu, pre deti a oteckov sladkosti.
Takisto je dôležité, aby ste mali doma dostatočnú zásobu čistiacich prostriedkov, zubnú pastu, mydlo, toaletný papier, kozmetiku, vreckovky. Preto si skontrolujte aj tieto veci a pripíšte do zoznamu, čo dochádza.
Takto stačí rodinný nákup robiť raz za týždeň. Ak sa budete riadiť zoznamom vecí, ktoré naozaj potrebujete, nestane sa vám, že nakúpite aj zbytočné potraviny, ktoré nakoniec vyhodíte. Čím častejšie idete nakupovať, tým je pravdepodobnejšie, že vás nalákajú na akcie, ktoré v skutočnosti vlastne ani akciami nie sú a vy kúpite zbytočnosti.

košík

Takýmto spôsobom dokážete ušetriť nemalú čiastku peňazí, ktoré môžete neskôr použiť na nákup oblečenia, alebo školských potrieb.
Na záver ešte jeden tip: v dnešnej dobe už existuje viacero donáškových služieb, kde si môžete online objednať všetko, čo potrebujete, zaplatíte minimálnu sumu za dovoz a nákup vám prinesú pekne až domov. Vyhnete sa tak dlhým radom pri pokladniach, nakladaniu nákupu na pokladničný pás, potom ukladaniu do tašiek, naloženiu do auta… Celkom vyčerpávajúce činnosti, však? Donáška vám všetko prinesie až ku dverám a vy si pokojne iba uložíte nákup a máte viac času venovať sa rodine. Že treba za službu zaplatiť? Spočítajte si pohonné hmoty, čas strávený v obchode a prácu… určite to stojí za to.