Úprava vlasov

Úprava vlasov

Kaderníčky dobre poznajú módne ošiale, s ktorými ich zákazníčky navštevujú. Nejedna prichádza s nesplniteľnou požiadavkou, alebo takou, ktorá dokáže poškodiť vlasy za jedno sedenie. Samozrejme to všetko pochádza z internetu a od hviezd, ktoré sa neraz dajú do rúk tým najlepším stylistom na planéte. Obyčajné ženy neraz zabudnú, že v jednoduchosti je krása a zbytočne ubližujú svojmu vzhľadu a aj zdraviu. Nad čím v poslednej dobe krútili kaderníčky hlavou?

salon

  • Jedno z najotravnejších farbení je bezpochyby ombré. Tento módny štýl sa síce zahrieval niekoľko rokov, no ani dnes sa ho mnohé dámy nechcú vzdať. Často po ňom siahnu z presvedčenia, že neničí vlasy natoľko, ako normálne farbenie. Alebo majú pocit, že sa tak ozvláštnia bez nutnosti veľkej a drastickej zmeny. Pravda je však taká, že ombré už dávno nie je vychytávka, z ktorej by boli ľudia bez seba. Zvlášť zosvetľovanie takouto technikou dokáže vlasy zničiť, neraz kvôli priveľkým očakávaniam žien. Brunetka či tmavovláska si vyberie tento typ zosvetlenia, no aj tak jej poškodí vlasy. Ďalším otáznikom je kvalita prevedenia, ktorá je neraz nízka. Nevkusné a neprirodzené prechody sa stali značkou kaderníkov, ktorí nemajú až takú prax, no aj tak sa rozhodnú riskovať. Namiesto toho siahnite po technike balayage, ktorá zosvetľuje prirodzene pramene vlasov a nie je nutné pre ňu obetovať zdravie našej koruny.

kadeřnivtví

  • Problém, ktorý v kaderníckom svete neraz pretrváva je dosiahnutie blond farby. Mnoho žien si želá platinovú blond farbu, nehľadiac na ich tón pleti a prirodzenej farby vlasov. Ak ich jedna kaderníčka odmietne, kvôli ich požiadavke, druhá ich prijme a dokáže im zmeniť vlasy na žltú slamu. Preto je dôležité konzultovať odtieň blond farby s profesionálom. Ten vie, koľko toho naše vlasy zvládnu a ako ich zachovať zdravé.

  • Ak ste chceli vyskúšať krátky strih, vedzte, že v móde už nebudete. Pred pár rokmi sa to akoby roztrhlo s týmto typom účesu, no dnes sa do kurzu vrátila prirodzená dĺžka vlasov. Teda aspoň po plecia. Zase sa dávajú nadpájať vlasy a tak isto sa vynárajú ich kritici. V kurze už nie je ani vyholená časť hlavy, ktorou sa mnohé mladé rebelky pred niekoľkými rokmi pýšili. Pozor si však dajte na zdravie vašich vlasov. Rozštiepené končeky sú neraz na hanbu ich nositeľky.