Tieto známe hudobné albumy oslavujú 20 rokov! Pamätáte sa?

Tieto známe hudobné albumy oslavujú 20 rokov! Pamätáte sa?

Určite si mnohí pri čítaní tohto článku pomyslíte, „ Čože, to už je 20 rokov!?“ . Prvý myšlienka bude „Ako ten čas strašne letí!“, no a žiaľ, v zápätí sa začneme cítiť staro. A následne, následne nás objíme príjemný pocit nostalgie, pri ktorom sa možno budeme chcieť vrátiť späť do roku 2000. Prečo? Minimálne preto, aby sme opäť dokola počúvali naše obľúbené hudobné albumy, ku ktorým sa vo veľa prípadoch radili práve tieto:Gramofón, vinyl, platňa.jpg
Eminem- Marshall Mathers
Alebo album, vďaka ktorému verejnosť spoznala dnes už žijúcu hip-hopovú legendu Eminema. A treba uznať, že toto CD (MC alebo LP) nám priniesol skutočné hity ako napr. The Real Slim Shady, avšak ešte o niečo zaujímavejší song Stan, kde hosťuje talentovaná speváčka Dido, vďaka čomu spojenie týchto umelcov priniesoi piesni nezabudnuteľnú originalitu. Možno ale bude prekvapením informácia, že v podaní Eminema išlo už o jeho tretí album.
Linkin Park- Hybrid Theory
Debutový album Linkin Parku. A podľa môjho názoru úplne najlepší. Ale myslím si, že rovnako revolučný, nakoľko sa v ňom konečne našli tí, čo fandia metalu, ako aj raperi či dokonca fanúšikovia elektronickej hudby. Hity z tohto albumu skrátka museli  uspokojiť takmer každého. Spomeňme napríklad In the End, Papercut, Crawling či One Step Closer.Ľudia na hudobnom koncerte.jpg
Limp Bizkit- Chocolate Starfish and the Hotdog Flavored Water
V nadviazanosti na štýl Linkin Parku jednoducho nejde inak, ako spomenúť tiež Limp Bizkit a hlavne konkrétny album z totožného roku.  Ak ste ho zažili, určite si musíte pamätať na skladu Rollin’ (Air Raid Vehicle) alebo na Take a Look Around. Tie sú v podstate známe dodnes.
Britney Spears- Oops! I did it again!
Dajme si aj trochu toho popíku. A v spojitosti s daným obdobím je to hlavne príťažlivá Britney Spears. S týmto albomom, ako jeho názov napovedá, nadviazala na svoje debuté CD (Oops!).