Ruky sú našimi nástrojmi

Ruky sú našimi nástrojmi

Rukami robíme takmer všetko, preto sa zvyknú najviac a najrýchlejšie opotrebovať, ale to by malo byť iba dôvodom navyše, aby ste sa o ne o to dôkladnejšie starali. Pretože keď niekomu podáte ruku, zanechá t v človeku veľmi silný prvý dojem. Podanie ruky sa odjakživa považuje za istý symbolizmus, ktorý je veľmi dôležitý a vlastne práve tu si druhý človek o nás vytvára prvý dojem. Podľa intenzity stisku ruky, spôsobe, akým ruku podávate či zvrchu alebo zospodu, ale tie intenzitou a dĺžkou stisku vie o vás druhý človek, ak je pozorný a múdry veľmi veľa na prvý krát vyzistiť.

laky

To v akom stave vaše ruky sú tiež vypovedá veľmi veľa o vašom charaktere a základnej hygiene alebo tom, ako ku starostlivosti o svoj vzhľad alebo zdravie pristupujete. Či sú vaše ruky čisté alebo špinavé, nakrémované a jemné alebo suché, a vaša manikúra upravená alebo hlboko zanedbaná.
Manikúra sa môže zdať pre mnohých ľudí ako veľmi nepodstatná. Nechty sú proste nechty, rastú ako rastu a v podstate, nech vyzerajú prirodzene akoby mali. To však nie je ani zďaleka pravda, pretože prezrádzajú o nás veľmi veľa. A čo je najdôležitejšie, toto pravidlo neplatí len pre ženy, ktoré si svojenechtylakujú a chodia na manikúru či pedikúru do špecializovaných salónov krásy.

manikpra

Muži by sa mali o svoje nechty starať rovnako dôkladne, ako to robia aj ženy. Nemusíte páni, zrovna navštevovať manikúru a pedikúru 3 krát do týždňa, to by už predsa len hraničilo s nejakou ľahkou poruchou. Ide jednoducho len o to, aby ste nedovolili aby vaše nechty boli príliš dlhé, polámané a celkovo zanedbané. Ako žena môžem úprimne konštatovať, že ma to na mužoch veľmi odpudzuje. Mužské ruky považujem za istý znak mužnosti, ale ak sú príliš a schválne zanedbané, vtedy sa mi to skutočne prieči.
Pamätajte teda na to, že ako prvé pri zoznámení podávame práve rúčky, a preto sa o ne musíme dôsledne starať.