Prečo muži na svoje zdravie kašlú viac ako ženy?

Prečo muži na svoje zdravie kašlú viac ako ženy?

My ženy by sme chceli, aby boli muži k svojmu zdraviu omnoho zodpovednejší a nebrali ho na ľahkú váhu. Predsa len, zdravie máme len jedno. Muži to však často podceňujú, vyhýbajú sa preventívnym prehliadkam, niekedy sú slepí i voči príznakom. Možno je to tým, že nemajú taký pud ako my, budúce alebo súčasne matky detí, ktoré sú voči takýmto veciam o dosť obozretnejšie.
Je pravda, že zbytočne si tým komplikujú život. Prečo sú však takí? Môže za to ich hrdosť a pocit, že nesmú plakať pri každej bolesti, ktorú pocítia. Chcú pred nami skrátka vypadať mužne! Predsa len, žiadny muž nechce zažiť pocit, že fňuká ako malé dieťa a ešte aby zistil, že o nič vážne nejde. A tak bude radšej zanedbávať a dusiť to všetko v sebe, než aby sa priznal svojej drahej alebo lekárovi.

bolest břicha.jpg

To je však niekedy viac na škodu ako úžitok. My ženy, matky, milenky, priateľky, sa o ich zdravie, pochopiteľne, bojíme. Vidíme, ako zanedbávajú pohyb, ako fajčia a pijú, o sedavom životnom štýle a v strese v práci ani nehovoriac.  V ich jedálničku sú bohato zastúpené tuky, ktoré tomu vôbec nepomáhajú. Pri prosbe o zmene stravy a životného štýlu len ohrnú nosom, urazia sa alebo začnú frflať, že im to k šťastiu netreba.

léky.jpg

To všetko, ich odmietavosť spojená so zmenou štýlu, s nechuťou takzvane pohnúť zadkom, sa odzrkadlí nie len na zdraví, ale niekedy i na vzťahu s partnerkou.
Veľmi málo rozprávajú nielen o pocitoch, ale i o svojich problémoch a to sa týka aj tých zdravotných. Lekára vyhľadajú až keď je neskoro. Často však za týmto činom stojí starostlivá žena, ktorá radšej svojmu mužovi vybaví lekára, než by mala čakať, kým sa jeho zdravotný stav nezhorší.
Milí muži, ale my ženy vám chceme len dobre. Preto nezabúdajte, stravujte sa zdravšie, viac sa hýbte, vybehnite so svojou polovičkou na čerstvý vzduch, ak máte deti, vezmite aj tie. Budete pre nich dobrým príkladom a zároveň urobíte niečo dobré i pre seba. Nie je predsa lepší pocit ako ten, že cítite uvoľnení a fit!