Potenciál LED osvetlenia

Potenciál LED osvetlenia

Potenciál LED technológií

LED technológie a osvetlenia predstavujú skutočnú revolúciu v osvetlení a ich potenciál je v poslednom období viditeľný. Sú modernou a najmä smart obdobou predchádzajúcich žiaroviek s veĺkými ekonomickými aj ekologickými výhodami, s veľmi dlhou životnosťou a rýchlou návratnosťou počiatočných investícii. Ich možnosti využitia sú nekonečné, tak ako sú variabilné ponúkané formy led osvetlenie. Ich výber je rozsiahly, od LED žiaroviek, pásov, reflektorov, líšt, profilov, panelov, trubíc, svietidlá, závesné lampy, pohybové senzory, doplnkového LED sortimentu ako napríklad ovládače.

light-emitting-diodes-108431_640

Využitie LED osvetlenia

Intenzita osvetlenia, voľba farby alebo svetelného prechodu, široké možnosti svietivosti, viaceré príkony, možnosti ovládania klasicky alebo formou diaľkového ovládania im dáva využitie v každej oblasti – od domácnosti, na pracovisku, v akomkoľvek interiéri alebo aj exteriéri. Dizajn LED osvetlenia dokáže byť veľkolepý, čo najlepšie vidno pri LED reflektoroch, ktoré zvýraznia reliéfy budovy, tmavé neprístupné kúty alebo historické budovy, ktorým dodajú neopísateľný vzhľad.

Farebnosť LED osvetlenia je široká a dokážu vystihnúť aj atmosféru daného okamihu a prispôsobiť sa mu farbou a jej intenzitou.

architecture-4009696_640

Parametre LED osvetlenia a ich praktické uplatnenie

Medzi najvýznamnejšie parametre patrí kvalita a svietivosť LED čípu vyjadrená jednotkou svetelný tok na meter. Príkon, farba osvetlenia vyjadrená odtieňmi 3000K svetlá teplá, 4000K neutrálna alebo studená biela farba 6000K, RGB prevedenia s farebnými prechodmi alebo s funkciami postupného tlmenia zvolených farieb.

V závislosti od použitia, technických možností objektu je už iba na Vašej fantázií, od osvetlenia kuchynskej linky, skriniek, poličiek, tmavých kútov, podhľadov, rohov, bodového osvetlenia, zvýraznenia reliéfov, klasických LED žiaroviek až po nevyčerpateľné možnosti osvetlenia exteriéru, priemyselných a administratívnych budov.

Vyskúšajte a inšpirujte sa novodobými technológiami led osvetlenie.