Osvetlite svoj interiér modernými a úspornými LED svetlami

Osvetlite svoj interiér modernými a úspornými LED svetlami

Pri výbere vhodného osvetlenia do interiéru sa oplatí hľadieť nielen na jeho funkčnú stránku, ale takisto by malo vytvoriť ten správny štýl. A to platí najmä z hľadiska dnešného trhu s osvetlením, ktorý ponúka široký sortiment. Na začiatok sa však môžeme zamerať na fakt, že trendom je najmä úsporné osvetlenie s modernou technológiou.Svietiaca žiarovka.jpg
Tieto požiadavky v súčasnosti najlepšie spĺňa LED osvetlenie, ktoré za zdroj žiarenia používa svetlo emitujúce diódy. Avšak môže ísť o rozdielne formy z hľadiska toho, či vravíme o žiarovkách, paneloch, trubiciach, reflektoroch či led pásikoch, pričom technológia LED už zasiahla všetky zmienené typy. a teda je široká možnosť vybrať túto úspornú alterantívu a nahradiť ňou staré zdroje.
Pri výbere svetiel je však dôležité špecifiká prispôsobiť tomu, do akého priestoru ich vyberáme. V konkrétnej miestnosti následne dokážu byť tieto súčasti nielen funkčným, ale takisto estetickým prvkom. A čo je najdôležitejšie- pri plnohodnotnom využití budú pravidelne šetriť elektrickou energiou. V tomto smere vravíme rovnako o perspektívnej voľbe s dlhodobým účinkom, pretože svetelné diódy disponujú dlhou životnosťou (cca 10 000 až 50 000 hodín žiarenia).
Výsledkom je vytvorenie totožného množstva svetla ako v prípade starých zdrojov, no zároveň o 80 až 90% vyššia úspora. Žiarovka, ikona, osvetlenie, dom.jpg
Pokiaľ sa chcete primárne orientovať na jedno hlavné svietidlo v celej miestnosti, doporučenou voľbou je v takejto situácii led panel. Ako už totiž bolo spomenuté vyššie, technológia LED má rozšírené pôsobisko a prakticky poskytuje všetky známe typy osvetlenia. Tým pádom sa lepšie prispôsobujú konkrétnym požiadavkám a priestorom.
K obľúbeným a veľmi praktickým alternatívam k podsvieteniu sa naopak radia čoraz známejšie led pásiky, čo sú vlastne led diódy zapustené v samolepiacom pásiku. Ten sa dá vďaka svojej flexibilite a vhodným rozmerom šikovným spôsobom umiestniť na ľubovoľné miesto, ktoré chcete mať podsvietené. Zároveň vravíme o nápaditej dekorácii v prípade, ak ide o RG pásiky vyžarujúcie súčasne tri farby osvetlenia- červenú, zelenú a modrú.