Obľúbené penové matrace.

Obľúbené penové matrace.

Kvalitné matrace, ktoré sú dnes ponúkané na trhu, sa vyrábajú z rôznych materiálov. Podľa druhu materiálu, z akého sú matrace vyrobené ich delíme hlavne na latexové, pružinové a penové (sendvičové). Latexové matrace sú vyrobené buď z prírodného alebo syntetického kaučuku. Je to asi najkvalitnejší materiál, ktorý má dlhú životnosť a vynikajúce elastické vlastnosti. Tieto matrace majú vo všeobecnosti vyššiu cenu. U pružinových matracov sa dosahuje požadovaná pružnosť pomocou použitých pružín. Tieto pružiny môžu byť klasické Bonellove alebo modernejšie taštičkové. Taštičkové matrace obsahujú veľké množstvo maličkých pružín, ktoré sú každá osobitne zabalené do textílie.

penovy matrac

Asi najpredávanejšie sú dnes penové matrace, ktoré často nazývame aj ako matrace sendvičové. Tieto matrace majú vo svojom zložení málokedy iba jeden druh peny. Výrobcovia kombinujú viac druhov peny, aby tak dosiahli lepšie vlastnosti týchto matracov. V súčasnosti sú tieto matrace najžiadanejšie. Súvisí to najmä s množstvom nových penových materiálov, takže je naozaj z čoho vyberať. A naozaj tu môžete zabudnúť na starý známy „molitan“, s ktorým sa v minulosti stretol asi každý.

matrac na posteli

Základné typy penových matracov podľa použitých materiálov:

PUR penové matrace – základným materiálom je tu polyuretánová pena. Tieto matrace sú väčšinou mäkšie a sú antialergické. Zo všetkým matracov patria medzi tie najlacnejšie.

Studená (HR) pena – materiál týchto matracov je podobný PUR pene, ale vyrába sa pri nízkej teplote, preto názov studená pena. Tieto matrace patria do strednej triedy tvrdosti, sú veľmi pružné a stále, Vďaka týmto vlastnostiam sú tieto matrace známe aj ako ortopedické

Matrace s pamäťovou penou – na výrobu týchto matracov sa používa výnimočný materiál známy pod názvom lenivá alebo pamäťová pena. Tento materiál sa fantasticky prispôsobí ľudskému telu, preto je vhodný pre pacientov ohrozených dekubitmi. Tieto matrace majú výbornú cirkuláciu vzduchu a reguláciu teploty.

Ak si vyberiete ktorýkoľvek penový matrac, určite neurobíte chybu. Ich vlastnosti a dlhá životnosť sú overené časom a množstvom užívateľov po celom svete. A široký sortiment, ktorý penové matrace ponúkajú je zárukou, že matrac presne „šitý“ na vašu mieru si určite nájdete.