Muži: Aby sme si udržali silnú erekciu a pevné zdravie

Muži: Aby sme si udržali silnú erekciu a pevné zdravie

V podstate každý človek a jeho či už telesná alebo mentálna kondícia za život podlieha množstvu pozitívnych ako aj negatívnych faktorov. Fakt, že s pribúdajúcim vekom sa začne objavovať viac bolestí alebo porúch nie je vždy ani tak príčinou samotného veku, ako skôr následkov životného štýlu. V tomto smere by sme mohli spomenúť množstvo vážnejších civilizačných chorôb, avšak zastavíme sa pri poruche, ktorá je jedným z najčastejších strašiakov u mužov. Problémy so slabou erekciou.

Bežec na schodoch, zdravý muž, športovec

Možno si poviete, že k náprave existuje okamžitá a efektívna cesta, tabletky na predpis typu viagra, prípadne voľne dostupné generiká, prírodné liečivé prípravky alebo gel na erekciu Forcex.sk. Veľa mužov, a to prakticky aj tých, čo spomenuté nedostatky nezažívajú, by sa však mali na vec pozrieť aj prirodzenejšou cestou a vo všeobecnosti vsadiť na zdravší životný štýl.

Mladý muž, čierne pozadie, depresívne

Respektíve ako si dokážeme udržať zdravú erekciu a nedostať sa do štádia, aby sme boli nútení navštíviť lekára či vyhľadať odbornú liečbu?
Keby niečo, tieto body dokážeme brať minimálne ako vhodnú prevenciu.
Svoju úlohu tu zohráva aj životospráva. Pod tým si predstavíme zdravšie stravovanie, obmedzenie alkoholu, ideálne seknutie s cigaretami a odpustiť si takisto pravidelnú konzumáciu mastných či ťažko stráviteľných jedál.

  • Vo všeobecnosti ide o snahu uchovávať si zdravú hladinu cholesterolu, vylúčiť riziko nadváhy, vysokého krvného tlaku a zaťaženia cievneho systému. A ten je pre zdravú erekciu viac než dôležitý, spolu s funkciou hormónov a nervovej sústavy.

Dôležité je hľadieť takisto na svoje psychické zdravie, pretože ako vieme, pravidelný stres je zabijakom testosterónu.
Do nášho života je vhodné zapojiť pravidelný pohyb, a to minimálne pol hodinu denne. Môže ísť aspoň o prechádzku, prípadne beh, bicykel, plávanie a podobne. Týmto spôsobom sa odbúrava stres, skvalitňuje prekrvenie organizmu a udržiava zdravá mentálna ako aj telesná kondícia.