Krb verzus piecka – Ktorá z možností bude vyhovovať vám?

Krb verzus piecka – Ktorá z možností bude vyhovovať vám?

Neviete sa rozhodnúť, či bude pre vás lepším riešením piecka alebo krb? Pred rovnakým rozhodovaním som bol nedávno aj ja. Nakoniec som sa rozhodol pre druhú možnosť, teda pre krb. Ten však nemusí vyhovovať každému. Oceľový krb, v ktorom horí oheň

Piecka – lacnejšie a rýchlejšie riešenie
Prečo som premýšľal nad pieckou? V prvom rade, toto riešenie je omnoho rýchlejšie, čo sa jeho montáže týka, no a taktiež nepochybne i o dosť lacnejšie. Myslím si, že toto je práve ten parameter, ktorý rozhoduje u mnohých ľudí. Na druhej strane, pri piecke musíte počítať s o čosi náročnejšou údržbou a určite i kratšou životnosťou. Samozrejme, hovoríme o veľa rokoch, n jedného dňa piecku proste budete musieť vymeniť.

Krb je drahší, ale…
Pri krbe musíte počítať s o niečo vyššími obstarávacími nákladmi, no a tiež nákladmi na jeho montáž. Stavba krbu GORA SLOVAKIA je niečo, čo by ste mali nechať na firmu. Keď som sa ja nakoniec rozhodol pre kúpu krbu, najprv som sa do jeho „inštalovania“ pustil sám, no po chvíľke som pochopil, že to nebol najlepší nápad. Takže, to je prvá investícia, koľko presne váš to bude stáť, je veľmi ťažké povedať, firmy majú rôzne cenníky a o cene montáže rozhoduje aj to, aký veľký krb budete mať, kde ho budete chcieť nainštalovať, či budete chcieť obklad a tak ďalej.

Obrovským plusom krbu je jeho životnosť, ako som povedal vyššie, no aj to, že jeho údržba je o niečo jednoduchšia. Viem, môže sa to niekomu zdať ako trochu zvláštne, no v skutočnosti je to naozaj tak. Predtým, ako som si kúpil krb, som mal piecku, no a tie nekonečné opravy tesnenia ma v konečnom dôsledku stáli aj niekoľko stoviek.Krb, pri ktorom je naskladané drevo

PS:Ak premýšľate nad tým, či si kúpiť krb alebo piecku do drevenej stavby, piecka je určite lepšia. Krb nie je najlepším riešením z hľadiska bezpečnosti. Náročná by bola aj jeho montáž, takže do drevených stavieb sú piecky nepochybne lepšou voľbou.