Komu patrí to telefónne číslo?

Komu patrí to telefónne číslo?

Neznáme číslo na obrazovke vášho mobilu dokáže nasadiť chrobáka do hlavy. Kto to bol? Najmä sa to stáva, ak vám číslo volalo viackrát. Samozrejme môže sa jednať o omyl alebo vám chcú ponúknuť nejaké služby, produkty alebo uskutočniť prieskum, hodnotenie. V tomto prípade sme niekedy aj radi, že mobil nestihneme zdvihnúť. No niekedy to číslo zavolá raz a nám vŕta v hlave otázka: „Kto?“ Čo ak to bol spolužiak, kamarát, práca, rodinný príslušník, niečo potrebuje a my nemáme jeho /jej číslo uložené v adresári? Alebo má nové číslo.
Niekedy to bolo veľmi zložité. Majiteľa čísla ste mohli zistiť vďaka vášmu operátorovi.  Teraz môžete použiť aplikáciu, ktorá vám to zistí.telefonovanie.png

  1. Takáto aplikácia, nielen že zistí kto vám volal, ale rovnako vás upozorní na telemarketingové hovory, spamové volania, súťaže a nežiadané telefonáty.

 

  1. Iné aplikácie fungujú na princípe, že do vyhľadávania v aplikácii zadáte neznáme číslo a k danému číslu vám vyskočia komentáre. Komentáre napísali ľudia, ktorým toto telefónne číslo tiež volalo. Rovnako aj vy môžete niečo pripísať. Môže sa stať, že pri čísle komentáre nebudú, tak môžete začať ako prvý. A tak zistíte či je to ponuka produktov, anketa, v horšom prípade vydieranie alebo človek, ktorý si rád uťahuje z iných.

 
 

  1. Niektoré aplikácie dokážu nájsť vlastníka čísla pomocou webu. Väčšina vám okamžite zobrazí odkiaľ daná osoba telefonuje, (napr. kraj), podľa predvoľby určí štát, zistiť vie aj operátora danej osoby.

 

  1. Medzi funkcie takýchto aplikácií patrí aj to, že telefónne čísla vedia blokovať či sledovať. Môžu bežať na pozadí a automaticky každý hovor nahrávať.

 ikona pre prijatie hovoru.png
 

  1. Existujú aj slovenské, aj zahraničné aplikácie, ktoré ponúkajú takéto funkcie. Na Slovensku ponúka takúto aplikáciu napríklad Orange. Môžete ich nájsť a stiahnuť na internete. Konkrétnu aplikáciu si vyberiete podľa toho, aké funkcie chcete, aby prevládali. A problém s neznámymi číslami bude vyriešený.