Klady hliníkových diskov

Klady hliníkových diskov

Rozmýšľate práve nad tým, že by sa vášmu osobnému autu zišlo nejaké vylepšenie? Neviete, čo by sa na ňom ešte dalo zlepšiť? Žeby prelakovanie, pravidelný servis alebo necháte si namontovať osvetlenie pod vaše sedadlá? Ja si myslím, že vášmu autu dodá ten pravý šmrnc a nádych práve obutie nových hliníkových diskov. Viete, aké výhody majú práve hliníkové disky? Asi nie. Tak sa na to pozrime práve teraz. V minulosti boli veľké rozdiely medzi hliníkovými a plechovými diskami, hlavne kvôli používanej oceli. Oceľ spĺňa všetky kvalitatívne požiadavky zákazníkov. Hliníkové disky sú omnoho ľahšie ako oceľové disky.

rim-2296197_1920

Pri použití hliníkových diskov znížite zaťaženie neodpružených častí vozidla, čo sa veľmi prejaví na spomalení opotrebovávania neodpružených častí vášho vozidla. Hmotnosť diskov je veľmi dôležitá. Plechové disky zhoršujú akceleráciu a predlžujú brzdnú dráhu. Ďalšou nevýhodou plechových diskov je to, že prispievajú k opotrebovaniu tlmičov, ložísk a brzdného ústrojenstva. Pre lajkov povedané, že skorej budú musieť navštíviť servis, čo nepoteší ich peňaženku. Vďaka nižšej hmotnosti hliníkových diskov sa omnoho skracuje brzdná dráha, preto sú omnoho vyhľadávanejšie medzi šoférmi. Dosahujú lepší reakčný čas elektronických zabezpečovacích systémov vozidla. Majú omnoho nižší valivý odpor, čo výrazne ovplyvní úsporu na palive. Samotné hliníkové disky sú bez zvarov a tým pádom to predstavuje menšie opotrebovanie pneumatík a lepšiu tepelnú vodivosť. Medzi ďalšie výhody hliníkových diskov by som prirovnala ich životnosť.

slo_pl_LESTENE-DISKY-17-5X114-3-MAZDA-3-5-6-CX-3-CX-5-34666_4

Materiál hliník je veľmi silný a odolný voči korózii aj po dlhšiu dobu. V neposlednom rade medzi výhody pre šoférov určite zaraďujeme ich jednoduchšiu údržbu a ľahšie zbavovanie nečistôt. Je to práve pre to, že z vnútornej strany hliníkového disku na vašom vozidle sa oveľa jednoduchšie vystriekavajú nánosy štrku a blata. Pri výbere buďte naozaj pozorný a dôkladný. Nevhodné disky na vašom aute by vás mohli ohroziť na živote.