Každá žena vie byť dáma!

Každá žena vie byť dáma!

Niekedy si myslíte, že ste polovičný chlap. Nie preto, že robíte plno vecí, ktoré nie sú určené pre ženy ako napríklad opravovanie motora, vŕtanie skriniek, pílenie dreva atď, ale preto, že sa tak správate. Nie ste sama. Veľa žien bojuje samo so sebou a snažia sa byť dámou aj napriek tomu, že je to niekedy ťažšie najmä kvôli vulgárnejšiemu slovníku, alebo výzoru, správaniu a podobne. Ak dámou chcete byť, tieto veci musíte zmeniť. Takto má vyzerať pravá dáma:

dívka

1.Vždy upravená
Ak ste práve len vyšli z postele a idete vyniesť smeti úprimne je jedno ako vyzeráte. Ale ak idete niekam do spoločnosti či už s priateľom, kamarátkou, mamou, známou atď. mali by ste byť stále upravená. Rozčesané a upravené vlasy, vhodne oblečená, slušne nalíčená. Ak si myslíte, že ste krásna aj bez make-upu, líčenie vám netreba. Veď aj tak sa hovorí, že prirodzená krása je najkrajšia krása.

2.Nechty
V žiadnom prípade nemôžete mať nechty, na ktorých sa vám už odlupuje lak. Tak isto nemôžu byť ani ohrýzané. Muži sa radi dívajú ženám na nechty. Hovorí to dosť o tom ako sa o seba starajú. Špina za nechtami by sa nepáčila nikomu.

3.Správanie
Vulgárne slová zo svojho slovníka radšej vynechajte. Chlapom sa to vôbec nepáči skôr ich to odpudzuje. Samozrejme, že v spoločnosti ktorú dobre poznáte, a v ktorej si to môžete dovoliť vám raz za čas jedno sprosté slovo môže ujsť ale pozor na to. Príliš časté používanie takýchto výrazov vám uberá na inteligencii, vážnosti a vašej pozícii v spoločnosti. Ľudia vás budú brať „ s rezervou“.

4.Lakte na stole
Dámy nikdy nepoložia lakte na stôl. Majú ich voľne položené na kolenách či na nohách. Lakeť je povolený položiť na stôl len v prípade, že jete (aj to nie oba), alebo si chcete niečo zobrať. V žiadnom prípade si nepodopierajte hlavu, bradu a nemajte oba lakte na stole. To robia muži nie dámy.

5. Nohy pri sedení
Správna dáma má nohy buď vedľa seba alebo prekrížené jednu cez druhú nikdy nie od seba. Ak by sme mali nohy od seba hovorí to o nás, že sme „ľahké“ ženy a navyše takto sedia väčšinou chlapi.

modelka

6. Alkohol
Dáma by nemala piť tvrdý alkohol, skôr vínko, miešané nápoje. Určite nie vodku s pivom a nie často.

7. Oblečenie
Vyzývavé veci rovno vyhoďte. Skúste skôr niečo konzervatívnejšie, poprípade decentný výstrih. Dámy nenosia výstrihy až po pupok, minisukne, priehľadné oblečenie alebo kraťasy, ktoré sú na pól zadku.


A teraz stačí už len zapracovať na týchto pár bodoch a budete skvelou dámou.