Financie prichádzajú a odchádzajú

Financie prichádzajú a odchádzajú

Práve preto by sme sa mali naučiť pochopiť to. Mnoho z nás má neustále v hlave zakomponované šetrenie peňazí. Veď už naši starí rodičia si stále odkladali peniaze do nejakej skrytej nádoby, či krabičky. Dnes na to máme banky a tak si sporíme a šetríme. Niekto má založených mnoho účtov a má rôzne sporenia. Taktiež si sporíme v jednotlivých pilieroch a máme dôchodkové sporenia. Snažíme sa jednoducho zabezpečiť.

hypotéka.jpg

Keby sme však aspoň na chvíľu vyšli zo zabehnutej rutiny! Uvedomte si, že presne toto nám vytvoril systém a nie je to pre nás nič úžasné. Práve naopak, najviac na tom zarába štát a spoločnosti. Oveľa lepšie je neviazať sa na systém a zabezpečiť si sama, to čo potrebujete. Ja osobne sa snažím žiť v prítomnosti a nevytváram si príliš veľké rezervy. Nejaké určite áno, veď každý z nás ich potrebuje. Je to normálne a prirodzené. No neviažem sa na nijaké úroky od bánk. Je to hlúposť na ktorej banky profitujú z našich usporených príjmov.

kalkulačka.jpg

Míňajte, užívajte si a bavte sa. Kúpte si tu vec v obchode po ktorej tak túžite. Choďte na dovolenku na ktorú naozaj chcete ísť. Peniaze tu sú, boli a aj budú. Tak sa trochu odviažte, pretože potom síce zistíte, že máte veľa peňazí na svoj dôchodok ale život ste si neužili. Stále ste si len odopierali. Áno je prirodzené sa zabezpečiť, no netreba to preháňať. Trochu sa uvoľnite a neberte peniaze tak vážne. Ak chcete viac peňazí, tak si ich zarobte. Nájdite si prácu a choďte. Pokojne aj ďalej ak sa to oplatí. Hlavne sa nebojte! Všetko si samozrejme preverte, vieme aké riziká môžu nastať. No napokon, nemali by ste strácať čas ľutovaním sa ale konať.
Ešte počkám kým deti vyrastú, potom počkám kým budú mať rodinu, neskôr im ešte trochu pomôžem s vnúčatami. Nie! Toto všetko sú len výhovorky, ktorými odkladáme veci na neskôr. Ak chcete ísť niekam pracovať choďte.