Fascinujúce kultúry sveta

Fascinujúce kultúry sveta

Huli – Papua – Nová GuineaHuli sú jedným z najznámejších kmeňov na Papuy-Novej Guinei, ostrove v Oceánii. Kde sídlia stovky jedinečných tradičných kmeňov. Huli sú hrdí a nebojácni bojovníci, ktorí sú známi svojimi ozdobenými čelenkami a jedinečným spôsobom maľovania tvárí a tiel jasne žltej farby pomocou  ambui (posvätná hlina) a červeného okra. Muži tu tiež nosili dierky do nosa, hadiu kožu na čelo, zobák na chrbte, škrupiny okolo krku a zvláštny pás okolo bedier, aby prilákali ženy.

 nová guinea.jpg
Kazachstánci – KazachstanKazachstánci sú polo nomádsky kmeň, ktorý cestuje po horách a dolinách Kazachstanu už od 15. storočia. Sú potomkami Mongolov a ďalších kočovných kmeňov Strednej Ázii. Stále sa držia tradícií, ktoré sú staré storočia. Popri krotení divých koní je jednou z ich najslávnejších starodávnych tradícií lov orlov. Táto aktivita považovaná za najvyššiu formu umenia a obetavosti. Každoročný festival Zlatý orol, je pripomenutím toho  ako Kazašci prichádzajú do hôr na koňoch, zlaté orly stúpajú do neba na oslavu tohto jedinečného dedičstva.
 

Rabari – IndiaIndia je krajina záhad, mágie a neuveriteľnej kultúry. A jedným kmeňom, ktorý dokáže zachytiť exotickú mágiu tejto veľkej krajiny, je Rabari (tiež nazývaný Rewari alebo Desai). Rabari, o ktorých sa predpokladá, že migrovali z Iránu pred viac ako tisícročím, putujú po západnej Indii takmer tisíc rokov. Ich zložitá výšivka, nádherné mosadzné šperky a tetovanie sú legendárne. Stovky rokov ženy zdobia svoje telá magickými symbolmi, ktoré sa považujú za ozdobné aj náboženské. Muži často nosia biele oblečenie a komplikovanými šperkami zdobené turbany na hlavách.

varanasi.jpg

Loba – NepálStarobylé „zakázané kráľovstvo“ Mustangu, ktoré bolo strateným tibetským kráľovstvom, je odľahlou a izolovanou oblasťou dramatických Himalájí v Nepále. Je to miesto zahalené tajomstvom a mystikou a domovom ľudí Loba (alebo Lowa). Praktizujú ranú formu budhizmu a sú známi svojimi očarujúcimi náboženskými sviatkami. Tiji festival je trojdňový festival pozostávajúci z rituálov známych ako „prenasledovanie démonov“. Mnoho z ľudí Loba stále verí, že svet je plochý.