Farba na drevo exteriér má v našich záhradách pomerne široké využitie

Farba na drevo exteriér má v našich záhradách pomerne široké využitie

V žiadnom prípade sa teda nemusíte obávať, že farbu na drevo v exteriéri nebudete mať použiť na aký účel, resp. že vám jej otvorená plechovka zaschne v dôsledku jej nedostatočného využívania. Všetko samozrejme závisí od spôsobu jej uskladnenia, no na mysli sme mali predovšetkým to, že väčšina z nás má na záhrade umiestnený nejeden predmet z dreva a presne pre ich ošetrovanie je farba na drevo exterier potrebná. V žiadnom prípade sme tým nechceli dať najavo, že natieranie farby na drevo v exteriéri je potrebné opakovať s relatívne častou pravidelnosťou. Opak je teda pravdou, no už pri kúpe farby na drevo v exteriéri by sme sa určite nemali upriamovať len na cenu ako jeden z parametrov výberu. Za pár eurami navyše však treba vidieť diametrálne odlišnú kvalitu a presne takáto farba na drevo v exteriéri by mala byť v hľadáčiku každého z nás.

barevné dřevo

Farba na drevo exteriér a niekoľko pravidiel pre jej úspešné aplikovanie

Proces nanášania farby na drevo v exteriéri sám o sebe určite nie je nijako zvlášť náročným a skutočne komfortne ho zvládne realizovať väčšina aj menej skúsených domácich majstrov. Pozrieme sa preto na proces prípravy a na mysli máme predovšetkým nachystanie podkladu do takého stavu, aby sme vytvorili veľmi dobré podložie pre priľnutie náteru a aby nám farba na drevo v exteriéri vydržala niekoľko rokov. Natierať drevo a jednotlivé predmety z neho výlučne farbou určite nie je dostatočné a celkom určite odporúčame aplikovať na toto podložie aj základnú farbu, ktorej úlohou je predovšetkým poskytnúť dostatočnú izoláciu.

textura dřecv

Uvedená vrstva náteru teda chráni povrch dreva pred vznikom neželaných škvŕn alebo zmenami vo farebnom odtieni. Toto je veľmi dôležité zabezpečiť najmä v prípadoch, ak by sme po rokoch mali od farby na drevo v exteriéri upustiť a prejsť tak napr. na lazúru, ktorá z veľkej časti presvitá. Drevo by mohlo pod náterom farby degradovať a po nanesení lazúry by tak mohol utrpieť estetický dojem. Silne znečistené časti je bezpodmienečne nutné ošetriť a pomocou tmelu prekryte prípadné praskliny alebo nepotrebné otvory kde sa v minulosti nachádzali skrutky a iné uchytenia. Pre viac informácií kliknite na webovú stránku https://carodreva.sk/.