Fantázia

Fantázia

Fantázia je niečo s čím sa narodíme. Ak si svoju fantáziu rozvíjame, tak sa rozvíja a narastá do veľkých rozmerov. Keď si ju nerozvíjame, tak zakrpatie a my nemáme šancu si predstavovať všetky tie krásne veci, ktoré by sme si mohli predstavovať alebo vymýšľať, keby sme ju mali.

fantazie.jpg

  1. Čím sa rozvíja fantázia?

Jednoznačná odpoveď sú knihy. Pri príbehoch v knihách sa viete zasnívať a predstavovať si celý príbeh. Viete si predstaviť dané osoby a tie situácie možno na vám známych miestach alebo si v mysli vytvoríte svoje vlastné iné miesta, ale viete si to predstaviť. Je to krásne, že sa vieme zamyslieť, začítať a predstaviť si to všetko.
Keď máme potom aspoň trošku fantázie, tak si vieme vymyslieť vlastné hry a nemusíme si ich vyhľadávať na internete alebo sa každému sťažovať, že sa nudíme. Vieme sa zabaviť aj samy a nepoznáme, čo je to nuda.

  1. Čím si zabíjame fantáziu?

Jednoznačná odpoveď sú počítačové hry alebo hry na mobiloch, či tabletoch. Pri týchto hrách je už celá grafika vytvorená, vy ich len hráte. Nemusíte si nič predstavovať, pretože tam už všetko máte vytvorené. Hoci niečo len vytvárate, tak sú tam už dané tie veci a nemusíte si ich napríklad kresliť samy. Fantázia sa tým len zničí. Nepoužívate ju a tak sa zmenšuje, čo je dosť smutné.

žena ve stromě.jpg

Ak ste dieťa alebo dospelý, vôbec na tom nezáleží, každý z vás si môže zlepšiť svoju fantáziu. Stačí zájsť do knižnice alebo nemusíte ani to, pretože určite máte doma nejaké knihy, ktoré ste chceli prečítať alebo také, ktoré ste už čítali a povedali ste si, že si ich ešte raz niekedy prečítate. Možno máte doma knihy, na ktoré ste zabudli, hoci ste ich čítali. To všetko je spôsob, akým si viete rozvíjať svoju fantáziu. Fantázia nie je len pre deti, aj dospelí ju potrebujú ako únik z reality. Nikdy nie je na škodu. Potom spolu s deťmi vytvoríte také nápady o akých sa vám ani nesnívalo. A nebudete potrebovať žiadne rady z internetu alebo z kníh.