Čo všetko neviete o Tour de France: tu sú niektoré bizarné podvody v histórii týchto pretekov!

Čo všetko neviete o Tour de France: tu sú niektoré bizarné podvody v histórii týchto pretekov!

Každoročne sa konajú preteky v jazde na bicykli pod názvom Tour de France a Slovensko patrí ku krajinám, ktoré tam majú svoje „želiezko v ohni“. V tomto roku sa konal už 106. ročník tohto najznámejšieho športového podujatia.cyklista.jpg
 
Vynaliezaví športovci
K obrazovkám si počas pretekov sadajú vyznávači športového bicyklovania, ale aj obdivovatelia výkonov ich účastníkov, ktoré si vyžadujú dosť veľkú dávku vytrvalosti. Niektoré etapy sú totiž fyzicky vyčerpávajúce, a tak niet divu, že cyklisti si už od čias prvého štartu snažia pomôcť a zjednodušiť prekonanie náročných trás najrôznejšími spôsobmi. Skúšali napríklad prejsť nejakú vzdialenosť vlakom či pomôcť si pri samotnej jazde a podobne.medaile.jpg
 
Najbizarnejšie podvody pri pretekoch:

  • Hneď prvý škandál sa spája s prvým víťazom pretekov Tour de France , ktorým sa stal Mourice Garin. Spolu s ostanými cyklistami si chceli uľahčiť náročnú trasu cez Alpy a odviezli sa vlakom, za čo boli všetci diskvalifikovaní. Stalo sa to v roku 1904.
  • V tom istom roku Antoine Fauré jazdou na bicykli spôsobil vo svojom rodnom meste šialenstvo, a sto jeho fanúšikov  sa rozbehlo do ulíc mesta, čím, pochopiteľne, zablokovali cestu ostatným jazdcom a tí boli napokon nútení z bicyklov zosadnúť a pešo si raziť cestu pomedzi fanúšikov.
  • K o niečo vynaliezavejším patril Hippolyte Aucouturier, ktorý prišiel na nápad, ako sa si cestu uľahčiť. Vzal strunu a na jej jeden koniec priviazal korok, ten si strčil do úst a držal ho zubami, druhý koniec struny priviazal o auto idúce pred ním a nechal sa ťahať. Dúfal, že nepríde o zuby a tiež že si strunu nikto nevšimne, ale bohužiaľ, našiel sa človek, ktorý jeho podvod odhalil.
  • V roku 1947 sa víťazom stal Jean Robic. Bol útly a stupáky boli jeho silnou stránkou. Naopak, pri zjazdoch si nebol istý, a tak mu skrsla v hlave myšlienka, že z jedného z áut vezme fľaše s tekutou ortuťou, s ktorými získa vyššiu hmotnosť  a z vrcholu sa spustí veľkou rýchlosťou.