Chladnejšie jesenné noci si vyžadujú aj teplejšie pyžamo z hrejivého materiálu

Chladnejšie jesenné noci si vyžadujú aj teplejšie pyžamo z hrejivého materiálu

S príchodom chladnejších a sychravejších dní sa čoraz viac babušíme do teplých svetrov a vyťahujeme aj kabáty a čiapky. No nielen vrchné oblečenie treba prispôsobovať počasiu a teplotám, ale aj pyžamo by sme si mali vymeniť za variant z teplejšieho materiálu, aby nám ráno pri vstávaní nebolo chladno.
Prežiť pekný deň a zároveň podať v práci aj kvalitný výkon dokážeme len ak sa dobre vyspíme. A k tomu môže prispieť aj nočný úbor, ktorý je ušitý z pohodlného materiálu. Na jeseň a v zime si vyberte napríklad hrejivý flanel či bavlnu.Teplé papuče na nohách.jpg
 
Hrejivý flanel je zárukou tepla
Najlepšou voľbou pre tento typ oblečenia bude asi flanel. Patrí k látkam, ktoré sú na dotyk mäkké, poddajné, príjemne hrejivé a ľahké, v ňom vám chladno určite nebude. A nemusíte mať obavy, že v ňom budete vyzerať ako vo vreci, dnes je v ponuke množstvo strihov, pekných farieb a vzorov, takže je z čoho vyberať. Pritom by ste nemali zabudnúť ani na bavlnené ponožky a plyšové papuče.
 
Saténového luxusu sa nevzdávajte
V prípade, že sa ani v chladnom období neviete vzdať svojho saténového „luxusu“, nevadí, zaobstarajte si rovno celý komplet. Ak bude mať dlhé rukávy aj nohavice, tak sa nemusíte obávať chladu. Doplňte ho županom tiež zo saténu a budete mať istotu, že nezmrznete.
 
Na športovú nôtu
Športové typy žien si asi zrejme zvolia aj športové pyžamo, ktoré využijú aj ako domáci úbor, pretože štýl, ktorým je ušité, nijako neprezrádza, že je určené iba na spanie.Pokojný spánok.jpg
 
K dispozícii sú aj bavlna a hodváb
Stopercentná bavlna patrí medzi materiály, ktoré sú na pyžamách asi najobľúbenejšie. Má totiž vlastnosti, ktoré sa dajú využiť v každom ročnom období, v lete sa v nich veľmi nespotíme a naopak, v zime zahrejú tak akurát. Drahším variantom sú nočné odevy z hodvábu, sú síce cenovo náročnejšie, ale vyššiu cenu isto vyváži príjemný pocit na tele.
Každý z týchto typov poslúži tomu istému účelu, váš výber však záleží len na tom, čo vyhovuje vám.