Čarovná Polička alebo nové virtuálne kníhkupectvo na Slovensku

Čarovná Polička alebo nové virtuálne kníhkupectvo na Slovensku

V dnešnej dobe akoby už všetko chytalo virutálnu  podobu a presvedčí vás o tom i fakt, že vznikajú tkzv. virutálne kníhkupectvá, pričom túto máme už aj na Slovensku.

čtení

Jej tvorcami sú Slováci a v prípade záujmu tak nie je zásadný problém s objednávkou alebo predajom vami zvolených kníh. Virutálna knižnica je určená pre kupcov ako aj predajcov, pričom do kúpy zaujímavých titulov stačí investovať len pár eur. Celý systém, respektíve činnosť funguje online a kúpou či predajom touto cestou môžete zmysel virtuálnej knižnice podporiť aj vy.
Konkrétne ide o projekt s názvom Čarovná Polička a ocení ho zrejme každý, kto miluje knihy a rád hľadá či objavuje rôznorodé, či už pamätné alebo nové tituly z akéhokoľvek žánru.

Vo svojej podstate ide o bazár kníh, teda nakúpite tu za výhodnejšiu cenu a možno objavíte titul, ktorý dokonale doplní vašu zbierku. Na rozdiel od bežných internetových bazárov sa vám však nezobrazí pri titule obrázok v podobe fotky „leda by bolo“ knihy odfotenej niekde na zemi, ale čaká vás prehľadne spracované menu a kvalitné snímky. Stačí sa registrovať, respektíve zadať iba e-mail, poprípade adresu na váš Facebook a následne môžete danú stránku prezerať. Následne to funguje jednoduchým spôsobom, stačí klinknúť napríklad na Beletriu a máte pred sebou konkrétny výber zodpovedajúci tomuto označeniu. Pokiaľ však máte na mysli niečo konkrétne, teda priamy názov knižky či autora, môžete ho priamo napísať do vyhľadávača. Vyhľadávač vás okamžite informuje, či daný titul niekto ponúka alebo nie. Ak sa daný titul momentálne k predaju neposkytuje, v prípade záujmu vám správcovia pošlú link, ak niekto s danou ponukou príde. Budete informovaní včas.

knížky

Pokiaľ teda doma máte pár nadbytočných kníh, ktoré by ste radi predali ďalej alebo chcete výhodne nájsť knižku, akú už dlhšie hľadáte, skúste dať tomuto novovzniklému virtuálnemu kníhkupectvu šancu.