Ako zvládnuť nepotizmus na pracovisku

Ako zvládnuť nepotizmus na pracovisku

Zaobchádzanie s nepotizmom na pracovisku môže byť ťažké, najmä ak ste ten na krátkom konci palice. Vo všeobecnosti má negatívny vzťah v západných, individualizovaných krajinách, ako napríklad v Spojených štátoch, najmä ak zvýhodnený príjemca nie je kvalifikovaný. Tento systém môže poškodiť podnik tým, že ovplyvní morálku zamestnancov, spôsobí trenie a odpor.

obchodf

Strážte svoje emócie
Zhlboka sa nadýchnite. Faktom je, že osoba, ktorá dostane príležitosť, môže mať kvalifikáciu alebo skúsenosti, ktoré hovoria o práci alebo príležitosti. Zamerajte sa na udržanie profesionálneho prístupu a silného výkonu.
Buďte profesionálni
Povedzme, že je to rozhodne nepotizmus a že osoba, ktorá má prospech, je úplne nekvalifikovaná a neprofesionálna. No len preto, že táto osoba môže prejavovať neprofesionálne správanie, to neznamená, že budete aj vy.
Nemôžete ovládať správanie niekoho iného, ​​ale môžete byť zodpovedný za svoje vlastné. Zdvojnásobte profesionalitu, aj keď ste provokovaní alebo plánujete opustiť spoločnosť.
Urobte všetko, čo robia profesionálni ľudia: Buďte zdvorilí, predvídajte včas, sledujte svoje povinnosti a zvyšujte svoje schopnosti.
Dokumentujte svoju skvelú prácu v spoločnosti
V prípadoch nepotizmu je často najviac frustrujúce, že sa človek cíti prehliadaný kvôli príležitostiam, ktoré má niekto, kto je vnímaný ako menej kvalifikovaný. Dokumentujte to, čo ste dosiahli v priebehu času, a uistite sa, že zostavíte čo najviac údajov, aby ste ich mohli čo najviac zálohovať.

start up

Porozprávajte sa so starostlivo vybranou osobou v spoločnosti
Spolu s vlastným záznamom a dokumentáciou dátumov, incidentov, dialógu a mien a ľudí, ktorí môžu prípadne potvrdiť, čo sa stalo, predložte akékoľvek ďalšie podporné dôkazy, napríklad politiku v príručke pre zamestnancov, ktorá preukáže, že tieto činnosti sú v priamom rozpore so spoločnosťou. politiky. A pamätajte, že ak sa rozhodnete prehovoriť, predpokladajte, že by ste mali pozvať bližšie preskúmanie vlastného správania. Uistite sa, že vaše vlastné výkony sú mimo kontroly.