Ako sa skončil nedávny internetový plán na vtrhnutie do Areálu 51?

Ako sa skončil nedávny internetový plán na vtrhnutie do Areálu 51?

Areál 51, dnes už jedna z najznámejších vojenských základní na svete. Nachádza sa na púšti v americkej Nevade a oficiálne je určená pre letectvo a na testovanie nových prototypov lietadiel. Spoločnosť sa o ňu zaujímala už dávnejšie, ale skutočný boom pre ňu nastal až začiatkom leta tohto roku.
Vtedy sa totižto asi 3 milióny ľudí rozhodlo, že ju napadne a vyslobodí tak mimozemské bytosti a technológie, ktoré tam vraj vláda ukrýva. Maličký kamienok, v podobe udalosti na Facebooku, tak spustil lavínu vtipov, obrázkov a príprav na internete. Názov tohto fenoménu bol: „Nájazd na Areál 51, nemôžu nás predsa zastaviť všetkých.“ Konať sa mal 20. Septembra.značka mimozemšťana.png

Namiesto davu z miliónov, prišlo zopár stoviek

No a zatiaľ čo velitelia ozbrojených síl sa nervózne pripravovali na obrovskú masu ľudí, ku ohradám oblasti si v relatívnom pokoji vykračovalo nie viac ako 100 nadšencov, spolu s niekoľkými novinármi. Všetko teda prebehlo bez väčších problémov, a útok sa zmenil na príjemné stretnutie a ľahkú zábavu.
Jediným pamätným incidentom, aspoň pre internetový svet, bol chalan, ktorý počas správy istého televízneho moderátora prebehol vzadu v zábere špeciálnym „Naruto behom“. V podstate ide o obyčajné bežanie s rukami vystretými za chrbtom, známe je vďaka rovnomennému japonskému anime o ninjoch. Ľudia si tohto odvážlivca rýchlo obľúbili a označili ho za hrdinu nájazdu.
Podľa oficiálnej šerifovej správy však predsa len k jednému zatknutiu došlo – nie z dôvodu pokusu o vyslobodenie mimozemšťana, ale za vykonávanie potreby v spoločnosti. Neskôr sa ešte ukázalo, že jedno dievča prešlo až za ohradu, ale po pár krokoch sa hneď obrátilo a vrátilo naspäť.Oblasť 51 v Nevade.jpg
Fanúšikovia tajomných miest a takýchto udalostí sa však nevzdávajú a už sa pripravujú na novú misiu, tentoraz do archívov Vatikánu. Avšak, ako aj iné pokusy o napodobenie tohto masívneho online hitu, sa naň pravdepodobne rýchlo zabudne a určite nedôjde k takej panike, akú pre letectvo Spojených štátov vytvorila Oblasť 51.
V každom prípade môžeme byť radi, že nedošlo k žiadnemu úrazu, vážnejšiemu priestupku, alebo nebodaj prestrelke. No a rozhodnutie o tom, či teda išlo absolútne fiasko, alebo úspech, že sa objavil aspoň niekto, necháme už na vás.