Ako prežiť rozchod s partnerkou

Ako prežiť rozchod s partnerkou

1. Prestaňte sa ľutovať

Ak sa s vami rozišla, bolo niečo zle. Mohol ju vzťah prestať baviť, mohla si nájsť iného… A tiež za to možno môžete aj vy, pretože každá akcia má svoju reakciu. Preto sa upokojte a zabudnite na to, že premrháte čas fňukaním nad rozliatym mliekom.
 
tvář

2. Začnite žiť

Mali ste vo vzťahu pocit, že vás sužoval? Vzdychali ste po každé, keď vás priateľka miesto futbalového zápasu donútila ísť do kina na romantický film so Sandrou Bullockovou? Alebo vám nebodaj zakázala ísť minulý piatok na pivo a vy ste jej museli umývať chrbát, variť večeru a ešte aj masírovať nohy? Tomu už je ale koniec! Tak dvihnite zadok a choďte sa baviť, pretože teraz ste slobodní a nič vám nebráni v tom, ísť si za tým, čo naozaj v danom momente chcete a po čom vaše srdce prahne.
 

3. Buďte sami sebou

Už nemusíte nosiť ten strašný prúžkovaný sveter, ktorý vás priateľka donútila si kúpiť. Už nemusíte jesť bezlepkové špagety a piť diétnu kolu. Teraz je všetko na vás – každé rozhodnutie, každé jedlo, každý kus oblečenia. Pokojne vyhádžte všetky veci a nakúpte si nové, najlepšie také, ktoré vám budú pohodlné a vy sa nebudete hanbiť ich nosiť von s kamarátmi. Dokonca vám to môže pomôcť na ňu zabudnúť.
 

4. Zbavte sa zbytočností

Často sa trápite pri pohľade na vašu spoločnú fotku, ktorú máte na nočnom stolíku? Alebo vzdycháte nad tými krásnymi časmi, keď ste spolu boli pri mori a doniesli ste si na pamiatku magnetku, ktorá teraz okupuje vašu chladničku? Jednoducho dané predmety zoberte a vyhoďte ich. K prázdnej hlave patrí aj prečistenie okolia a miesta, kde bývate.
 
deprese

5. Nájdite si nový stredobod vesmíru

Ešte donedávna ste mysleli len na ňu a teraz máte všade naraz nepríjemné prázdno. Môžete si nájsť hobby, začať posilňovať, chodiť s priateľmi von alebo si dokonca „zohnať náhradu“ – nie nadarmo sa predsa vraví ohňom proti ohňu. Tak nasadnite do auta alebo na autobus a choďte na nejaké príjemné miesto, akým je napríklad kaviareň, knižnica alebo kníhkupectvo. Sú to skvelé miesta na hľadanie potenciálnych partneriek. Ale ak to chcete vyriešiť ľahšie, jednoducho zájdite do najbližšieho baru a oslovte prvú dámu, na ktorú narazíte. No na ďalšie ráno zase neplačte nad rozliatym mliekom.