Ak rýchlo míňate ťažko zarobené peniaze, tak robíte týchto 8 vecí často

Ak rýchlo míňate ťažko zarobené peniaze, tak robíte týchto 8 vecí často

Každí, kto má problém so svojim badgetom na konci mesiaca by mal prehodnotiť svoj doterajší život a vybudovať plán v ktorom utratí peniaze len za to, čo bude potrebné.

chudoba

8 denných návykov, ktoré nevedomky míňajú vaše peniaze
Čo môžete urobiť, aby ste mali na pamäti na čo míňate svoje peniaze? Je to všetko o prijatí zvykov, ktoré vám pomôžu vedieť, ako vynakladáte s peniazmi. Ak budete dávať pozor na tieto vaše zlozvyky určite ušetríte nejaké peniaze.
Nákup lacných vecí
Myslíte si, že šetríte peniaze, ak sa rozhodnete pre lacnejší variant, ale v skutočnosti je opak pravdou. Teda, ak sa bavíme o trvácnych veciach – pri kúpe predmetu vyššej kvality a výdrže zvážte drahší variant. Môžete to brať ako investíciu bez zbytočných nákladov. Peniaze ušetríte z dlhodobého hľadiska, nie z toho krátkodobého!
Neuvádzate realistické ciele

Keď sa už rozhodnete šetriť peniaze, zrodí sa vám v hlave veľa veľkých nápadov na to, ako to urobiť. Akokoľvek budete produktívny, nedokážete udržať toto tempo do nekonečna. Vtedy sa začne demotivácia. Je dôležité určiť si menšie ciele, ktoré budete postupne dodržiavať, až kým sa nedopracujete k želanému výsledku, namiesto toho aby ste si nastavili cieľ, ktorý bude priam nereálne splniť.
Nečakajte 30 dní pred veľkými nákupmi

To je dobrý trik, ak máte kupujúceho, ktorý nakupuje impulzívne. Takýto nákup môže veľmi rýchlo odčerpať vaše peniaze. Keďže viete len ťažko kontrolovať, prečo potrebujete tú a tú položku. Ak sa jedná o veľký nákup, urobte toto 30-dňové pravidlo skôr, než s ním budete pokračovať. Budete prekvapení, ako sa vaša myseľ môže zmeniť počas tohto obdobia a často si uvedomíte, že pravdepodobne nemusíte kupovať všetko zo zoznamu alebo ešte lepšie, medzičasom nájsť lacnejšiu alternatívu.

finance

Nepíšete si nákupné zoznamy alebo v inom prípade, nedržíte sa ich
Keď budete hladní, budete kupovať približne o 20 % viac jedál, ako keby ste šli na nákup s plným žalúdkom. Buďte si úmyselne vedomý toho, čo potrebujete ešte predtým ako opustíte dom tým, že vytvoríte zoznam toho, čo potrebujete. Týmto znížite viac svojich výdavkov ako si dokážete predstaviť. Držte sa len toho, čo ste napísali. Ak niečo nie je v zozname, nekupujte to!