Zábavné parky v Európe

Zábavné parky v Európe

Zábavné párky ročne lákajú do svojich útrob milióny turistov a to nie len detí ale aj dospelých.  Predsa kto by sa nechcel vrátiť do detských čias bez aktuálnych problémov a užívať si zábavu a neuveriteľné množstvo adrenalínu? Na svete sú mnohé úžasné zábavné parky a podľa nás, práve tie naše európske sú najlepšie zo všetkých.
 park Efteling
Disneyland v Paríži, Francúzsko
Vyše 11 miliónov návštevníkov radí Disneyland na prvé miesto v návštevnosti zábavných parkov v Európe. Je úplne jedno či máte päť rokov a po byte pobehujete so svojou vlastnou postavičkou Mickey Mouse alebo ste už dospelý manažér či podnikateľ a kreslený svet Disney len obdivujete – v oboch prípadoch je Disneyland v blízkosti Paríža ideálne strávenou dovolenku v ktoromkoľvek období. Eurodisneyland za zlomok ceny návštevy pôvodného Disneylandu v Kalifornii získate prístup do obrieho komplexu, kde každá postava, budova, pripomína objekt zo známych kreslených komixov alebo seriálov.
 
Europa park v Ruste, Nemecko
Viac ako sto atrakcií v parku s tematikou trinástich krajín preslávilo najmä 11 húsenkových dráh. Viac ako 4,5 milióna návštevníkov v roku 2012 radí nemecký zábavný park na druhé miesto v Európe. Obsahuje trinásť tematických oblastí postavených v štýle európskych krajín, množstvo atrakcií, ktorých počet sa neustále zvyšuje, rôzne predstavenia, prvotriedni umelci či rozprávkové bytosti, to všetko nájdete v zábavnom parku, ktorý je pýchou nemeckého zábavného priemyslu.
 zábavný park
Efteling v Kaatsheuvel, Holandsko
Jeden z najstarších zábavných parkov na svete sa nachádza práve v Holandsku a viac ako 4 milióny turistov ročne láka mystická téma víl, fantázie, legiend a povier. V súčasnosti pokrýva Efteling plochu až 72 hektárov a je rozdelený do štyroch častí: Reizenrijk – Svet cestovania, Marerijk – Rozprávkový svet, Ruigrijk – Svet dobrodružstva a Anderrijk – Iný svet.
 
Tivoli gardens – Copenhagen, Dánsko
Druhý najstarší zábavný park na svete bol v dánskom hlavnom meste otvorený ešte v roku 1843 a prekonal hranicu 4 miliónov turistov ročne. Jeden z najstarších zábavných parkov v Európe patrí spolu s viedenským Prátrom k úctyhodným matadorom. I keď totiž za ich pozadím nestojí silný komerčný podtext, dokázali si stále uchovať svoju popularitu a i desiatky rokov po ich vzniku prinášajú vždy niečo nové návštevníkom, ktorým park ihneď prirastie k srdcu.
 
Liseberg v Goteborgu, Švédsko
Patrí medzi najnavštevovanejšie turistické atrakcie v Škandinávii. Jedným z klenotov, ktoré ponúkajú zábavné parky, sú obrovské „rollercoastre“ a práve Balder patrí medzi najlepšie drevené dráhy na svete.