Náušnice si treba vedieť vybrať

Náušnice si treba vedieť vybrať

Vedeli ste o tom, že nie každý z nich pristane každej z nás? O tom, aké náušnice by ste mala nosiť, rozhoduje najmä tvar vašej hlavy.

Černoška s čiernymi vlasmi a extrémne veľkými striebornými náušnicami.jpg

  1. Podlhovastý typ tváre

Ak máte podlhovastú tvár, môžete si v podstate dovoliť ktorýkoľvek tvar náušníc. Niektoré ženy majú však s týmto tvarom i menšie problémy. Niekedy sa totiž stáva, že podlhovastá tvár je až príliš úzka. V tomto prípade sa určite vyhýbajte podlhovastým a visiacim náušniciam. Tie by, logicky, vašu tvár ešte viac pretiahli. Vhodné sú pre vás najmä kruhové a taktiež tie malých rozmerov. Nemusíte sa báť ani experimentovania a nosiť naozaj XXL veľkosti náušníc. Ak by ste sa pre takýto „experiment“ rozhodli, siahnite najmä po strieborných náušniciach, pretože s nimi to nemôžete prehnať.

  1. Guľatý typ tváre

Guľatá tvár neznamená to, že ste automaticky silnejšia. Aj ženy s ideálnou postavou môžu vlastniť tento typ tváre. Ak k nim patríte, s výberom náušníc, by ste mala byť naozaj opatrná. Kruhové sú zakázané! tvár by vám len opticky rozšírili, a to nie je dobré. Snažte sa nosiť hlavne náušnice, ktoré majú podlhovastý tvar. Malými guľôčkami taktiež nič nepokazíte. Ak sa rozhodnete pre výrazné farby, snažte sa aby mali tieto kúsky menší tvar. Ak siahnete po jemnejších farbách, s veľkosťou sa môžete pokojne pohrať bez obmedzení.

Žena s výraznými očnými tieňmi a malými náišnicami stojí vedľa kvetov.jpg

  1. Hranatý typ tváre

No a do tretice tu máme ženy s hranatými tvarmi tváre. Aby ste si vedela vybrať správny druh náušníc, musíte sa najprv dobre pozrieť do zrkadla. Hranatá tvár totiž môže pôsobiť veľmi estetiky, no a sú jej „hrany“ až príliš hranaté, môžete pôsobiť trošku drsným dojmom. pokiaľ patríte do prvej kategórie, môžete si na svojich ušiach dovoliť nosiť naozaj všetko. Ženy patriace do druhej kategórie, by mali siahať hlavne po jemných a menej výrazných kúskoch. Aj v toto prípade platí, že striebro to istí. Tento kov vás totiž dostatočne zjemní.