Bezpečnosť predovšetkým

Bezpečnosť predovšetkým

Napriek čím ďalej tým viac rozšírenými bankomatovými a kreditnými kartami, je stále nevyhnutnosť pri sebe nosiť aj určitú hotovosť. Niekedy nemusí byť vysoká, stačí mať pri sebe niekoľko drobných. Ale ešte lepšie je mať pri sebe tých papierikov trošku viac. A to najmä, pokiaľ sa nepohybujete vo veľkých mestách. V malých mestečkách a na vidieku je stále hotovosť platidlom číslo jeden.
Akým spôsobom však pri sebe nosíme hotovosť? A je tento spôsob bezpečný? Alebo nám na tom nezáleží?

krditní karta

Neriešim to. Vo vrecku vždy nahmatám nejakú hotovosť

Táto kategória ľudí funguje na základe obsahu ich vreciek nohavíc. Nenosia pri sebe peňaženku a pokiaľ áno, zvyčajne je hodená niekde na dne pracovnej tašky či batohu. Akúkoľvek hotovosť, ale aj bločky a potvrdenia o nákupoch automaticky ukladajú do vrecka nohavíc. Pravidelným a nevyhnutným sprievodným javom tohto typu ľudí je situácia, keď z vrecka nohavíc potrebujú čokoľvek vytiahnuť, napríklad vreckovkou, vytiahnu spolu s tým aj papierovú bankovku a blok od posledného alebo aj týždeň starého nákupu. Nehovoriac o tom, že následne toto všetko musia dvíhať zo zeme.

Obor v kabelke

Do tejto kategórie ľudí z obrovitými peňaženkami spadajú prevažne ženy. Vo svojich kabelkách majú obrovské a preplnené peňaženky. Zvyčajne však nie hotovosťou, ale rôznymi inými predmetmi a papierikmi. Taktiež by sme tam našli bloky od nákupov snáď za celý kalendárny rok, ale aj fotky všetkých aktuálnych a bývalých priateľov, známych a rodinných príslušníkov. Kvôli týmto obrovským peňaženkám ženy častokrát nemôžu a nedokážu ani zapnúť svoje kabelky. Ale to predsa nevadí…

tíseň

Elegantné a štíhle

V poslednej kategórii ľudí sú typy, ktoré nosia pri sebe tenké a elegantné, najčastejšie kožené peňaženky. Obsahom týchto peňaženiek je najčastejšie nejaká hotovosť a jedna či dve bankomatové karty. Viac sa do týchto peňaženiek ani nezmestí. Inak by totiž stratili svoj štíhly a praktický dizajn. Takéto peňaženky môžeme vídať najčastejšie v zadných vreckách nohavíc alebo náprsných vreckách oblekov a podobne.
V žiadnej kategórii ste sa našli? To predsa nevadí. Možno patríte práve medzi ľudí, ktorí hotovosť pri sebe nikdy nenosia. Áno, aj tak sa dá v dnešnej dobe fungovať.