Všetko, čo potrebujete vedieť o latexových matracoch

Všetko, čo potrebujete vedieť o latexových matracoch

Latexové matrace Segum sú dnes považované za tie, ktoré poskytujú dostatok pohodlia, sú zdravé pre chrbticu a majú tiež prirodzené antibakteriálne vlastnosti, preto sú vhodnou voľbou pre alergikov. Ak sa práve v tomto období rozhodujete o kúpe nového matraca a práve ten latexový sa dostal do vášho užšieho výberu, prečítajte si základné informácie o týchto produktoch.
Manželská posteľ vo veľkej spálni s veľkým oknom

Z čoho a ako sa latexové matrace vyrábajú

Prírodný latex, teda kaučuk, sa získava z tropického stromu Kaučovníka brazílskeho. Matrace, aj keď na nich nájdete označenie „prírodný latex“, v skutočnosti nikdy nie sú vyrobené len z prírodného latexu. Časť z nich tvorí aj syntetický latex. Prečo? Pretože ten prírodný nemá také vlastnosti, aby ho bolo možné spracovať do formy matracu.

Proces výroby matracov môže prebiehať dvoma spôsobmi, a to takzvanou metódou Dunlop alebo Talalay. Kvalitatívne vlastnosti matracov sa v závislosti od spôsobu výroby nelíšia.

Prečo sú dobrou voľbou

Latex patrí k zdravým materiálom (prírodný aj syntetický). Tieto matrace sú skutočne dobrou voľbou pre alergikov, ľudí s citlivou pokožkou alebo dýchacími problémami. Vysoká hustota materiálu spôsobuje pevnosť matraca, ktorý môže vášmu telu poskytnúť dokonalú oporu. Chrbtica je počas spánku v prirodzenej polohe, čo je nepochybne veľkým plusom pre jej zdravie. V neposlednom rade majú latexové matrace extrémne dlhú životnosť – viac ako desať rokov.
Žena spí v posteli v podkrovnej spálni

Výhody a nevýhody latexových matracov

Výhody:

  • Prirodzene antibakteriálny materiál
  • Dlhá životnosť
  • Pevnosť
  • Udržiavajú chrbticu v správnej anatomickej polohe
  • Majú vysokú elasticitu

Nevýhody:

  • Kvôli vysokej hustote materiálu sa s nimi ťažko manipuluje
  • Vysoká hustota zapríčiňuje aj ich vysokú váhu, pre lepšiu predstavu, matrac s klasickými rozmermi pre jednu osobu váži viac ako tridsať kilogramov
  • Latexové matrace majú horšiu priedušnosť, taktiež kvôli vysokej hustote materiálu