Operácia kŕčových žíl už nemusí byť strašiakom.

Operácia kŕčových žíl už nemusí byť strašiakom.

Neliečené kŕčové žily netreba podceňovať. Už sami o sebe môžu spôsobovať nepríjemné pocity, ako je pálenie, bolesť, opuchy, nočné kŕče, zvýšená potivosť a keď tieto prvotné príznaky budete ignorovať, stav sa vám môže výrazne zhoršiť. Objaví sa tak krvácanie zo žíl, ich zápaly, ekzémy, vredy, alebo aj žilová trombóza a iné závažné stavy, ktoré nám výrazne dokážu skomplikovať život. Prevencia vzniku kŕčových žíl určite nikdy nie je na škodu. Šport, zdravé stravovanie, vhodná obuv. Avšak z veľkej miery sa na ich vzniku podieľa genetika. Ženy sú týmto ochorením taktiež postihované častejšie ako muži. Každopádne, stav vašich kŕčových žíl by ste nemali nechať dospieť až do takého štádia, že už nebudete môcť bežne fungovať. Spôsobov liečby je v súčasnej dobe veľa.

Operacia

Ak sa obávate chirurgických zákrokov, ktoré bývajú nepríjemné, bolestivé, vyradia vás z bežného chodu na niekoľko dní, keďže si vyžadujú hospitalizáciu a dlhšiu rekonvalescenciu, skúste radšej využiť služby moderných angiologických centier ako je VenaSum. Toto centrum na liečbu rôznych typov ochorení kŕčových žíl môžete nájsť v Trenčíne.

Nohy

Ak teda chcete riešiť vaše kŕčové žily len z estetického hľadiska alebo vás už obmedzujú a potrebujete sa ich permanentne zbaviť, v centre VenaSum vám zaručene poradia, ako na to. Používajú liečebné postupy, ktoré určite vyhrávajú nad klasickými chirurgickými zákrokmi. Metódy sú bezbolestné, s lokálnou anestézou, bez invazívnych postupov, nepotrebujete byť hospitalizovaní a do bežného života sa dokážete vrátiť v podstate nasledujúci deň. Operácia kŕčových žíl cena zistíte na vyžiadanie priamo na mieste, telefonicky alebo emailom. Príjemné prostredie a proklientský prístup vás zbavia aj najmenších obáv zo zákroku. Načo zbytočne trpieť, ak môžete raz a navždy skoncovať s kŕčovými žilami rýchlo a bezbolestne.