Počas spánku chcete mať čo najväčšie pohodlie. Je pre vás veľmi dôležité. Každý sme iný. Niekto potrebuje mäkké, iný zase uprednostňuje tvrdšie matrace. Ako toto zladíte v prípade matraca pre dvoch? Aké výhody má jeden veľký partnerský matrac. Máte radšej dva menšie partnerské matrace? Matrac určite vyberajte aj podľa typu postele.

dětská postel

Na posteľ s nízkymi bokmi je vhodný veľký matrac. Ten sa na rozdiel od dvoch menších rozloží na celú plochu postele, nebude sa rozbiehať do strán a formovať tak medzeru uprostred. Ak stále spí vaša malá ratolesť s vami, jeden veľký a pevný matrac pre partnerov je dobrou voľbou. Posteľ bude bez medzier, čo bude znamenať väčšie pohodlie pre všetkých. Takýto matrac je tiež vhodnejší pre tých, ktorí sa k sebe zvyknú túliť a medzera uprostred by im prekážala. Veľký matrac má aj svoje nevýhody. Partneri môžu mať rozdielny zdravotný stav, aj ich nároky na matrac môžu byť rôzne. Ak má niekto problémy s chrbticou spôsobené sedavým zamestnaním alebo namáhavou fyzickou prácou, odporúča sa používanie ortopedického matraca. Človeku, ktorý trpí zdravotnými problémami pomôže, pričom zdravému neublíži. Časté obracanie jedného z partnerov je na jednom veľkom matraci oveľa citeľnejšie, ako na dvoch oddelených matracoch. Senzitívny človek vníma aj najjemnejšie otrasy spôsobené obracaním sa toho druhého.

bedroom-670249_1920

To ho môže znervózňovať a vyrušovať pri spánku. Niekedy býva aj rozdiel v hmotnosti partnerov. To má za následok deformáciu matraca s človekom s vyššou váhou a negatívne ovplyvňuje kvalitu spánku toho druhého. Ak dlhodobejšie spíte na zdeformovanom matraci, má to negatívny vplyv na chrbticu a môže to spôsobiť závažné zdravotné problém. Pri samotnej kúpe matraca popremýšľajte nad všetkými kladmi a zápormi jedného veľkého matraca alebo dvoch oddelených a zvážte, ktorá z možností by vám viac vyhovovala.